Ubytování - Krkonoše: Horská chata Viktorka

Ubytování - Krkonoše: Horská chata Viktorka

Ubytování

Kde najdu chatu Viktorku?

Viktorka leží u sjezdovky v krásné oblasti nad obcí Černý Důl v Krkonoších ve výšce 828 m.n.m.
(GPS souřadnice: 50°38'47.74"N,15°41'47.44"E)

Ceník:


osoba / prodloužený víkend (čt-ne) více dní / osoba / noc pes / noc * celá chata / týden
léto 690 Kč 220 Kč 70 Kč 38 000 Kč
zima 990 Kč 320 Kč 70 Kč 53 000 Kč

* Jestliže chcete s sebou pejska, tak jen výjimečně a při objednávce celé chaty musí souhlasit ostatní ubytovaní.
V létě při týdenním pobytu nad 10 dospělých osob sleva 200 Kč osoba/noc.
V létě sleva pro děti do 7 let 150 Kč/noc.
Ceny jsou uvedeny včetně rekreačního poplatku městu.

Na začátku pobytu je nutné složit kauci 2 000 Kč. Ta bude vrácena na konci pobytu, až bude chata uklizena a v případě, že se nic nerozbilo.

V zimním období (leden - březen) je třeba, aby v daném termínu byla chata obsazena alespoň z poloviny (cca 14 osob).

V ostatních termínech je možné se domluvit i na menším počtu osob.

Turnusy jsou od soboty do soboty.

Chata Viktorka má kapacitu 28 lůžek:

2x dvojlůžkový,

2x trojlůžkový,

3x čtyřlůžkový,

1x šestilůžkový.


Více lůžek možno po dohodě.


Při ubytování dostanete povlečení. Vemte si s sebou prosím utěrky a ručníky (případně si lze zapůjčit za 15 Kč). Nezapomeňte něco na přezutí.

Popis cesty

V létě je cesta velmi jednoduchá: Hradec Králové, Jaroměř, kolem Kuksu, Chroustníkova Hradiště, Dvůr Králové nad Labem okolo krásné přehrady Les Království, jestliže se chcete podívat odbočte vlevo z hlavní silnice. Jinak pokračujte kolem dětské zotavovny, směr na Hostinné. Projedete Hostinné, potom Prosečné, následuje Dolní Lánov a pak Lánov, kde je na kruhovém objezdu odbočka na Vrchlabí. Okolo pošty, sledujte levou stranu, okolo pěkných nových rodinných domů a stále rovně po hlavní silnici. Za posledním domkem po levé straně odbočíte doleva (značka 20 km). Naproti této odbočky je po pravé straně cedule "PILA". Odbočíte na asfaltovou cestičku, která se vine přesně 5,5 km od vjezdu z hlavní silnice až k chatě. Nikde neodbočujte, pořád nahoru a dolu.


Cestou pojedete kolem dvou kapliček (sv. Michala a sv. Kříže). Zde můžete zastavit a podívat se na Černou horu, která je přímo před vámi. Když přejdete přes louku až k dřevěné ohradě, uvidíte pod sebou velký lom na vápenec. Dál sledujete značku Tetřeví boudy. Pokračujte dál lesem, až projedete serpentiny. Před parkovištěm (asi tři metry vlevo) je sjezd k naší chatě. Kousek jedete po asfaltu, potom přes louku po vyjetých kolejích, přes sjezdovku, potom doleva. Chata má zelenou střechu. Z parkoviště je to k chatě asi 250 m.


V zimě se jezdí přímo do Černého Dolu. Dále lze pokračovat lanovkou, která končí asi 200 m nad chatou. Můžete si také objednat sněžný skútr nebo rolbu.

Jaké jsou možnosti sportovního vyžití?

V létě je možné provádět zde turistiku a cykloturistiku. Možné je i koupání v krásném přírodním koupališti ve Vrchlabí nebo v krytém bazénu v Janských lázních a Trutnově. Menší bazén s celoročním provozem je i v Černém Dole v hotelu Aurum.

V zimě jsou zde velmi dobré podmínky pro lyžování a snowboarding. Chata stojí na sjezdovce. Nemusíte nikam chodit, stačí si u chaty nazout lyže nebo prkno a vyrazit. Zpátky do chaty se dostanete z horní stanice lanovky.

Můžete využívat vleky nebo sedačkovou lanovku. Vlek u chaty je dlouhý 569 m a lanovka 1014 m. Sjezdové trasy jsou středně obtížné.

Upravované běžecké tratě jsou zhruba 4 -5 km směrem na Cihlářskou a Pražskou boudu (Pec pod Sněžkou) a dále pak na Černé hoře a okolí, kam je možné se dopravit lanovkou z Janských Lázní.

Kde se dá nakoupit?

Možnost nakupování je v Černém Dole (cca půl hodinky pěšky). Téměř až k obchodu můžete jet na lyžích a zpátky je možné se vyvézt lanovkou.

A co sociální zařízení Viktorky?

Záchody a sprchy jsou společné.

Kde se dá trávit společný čas?

Na chatě je společenská místnost se stolním tenisem, TV a krbem. U chaty je velké pískoviště, možnost grilování a ohniště s posezením.

Jak je to s vařením?

V chatě jsou dvě vybavené kuchyně. Jedna pro 12 osob, druhá větší. Kuchyně jsou vybaveny mikrovlnkou, toustovačem, sendvičovačem, varnou konvicí, sklokeramickým sporákem, lednicí, mrazákem, dětskými sedačkami a čisticími prostředky.

tel: +420 775 020 171  |  e-mail: ondrejcepl@seznam.cz